Nogomet: Koper kljub zmagi ostal brez polfinala

Na povratni četrtfinalni tekmi slovenskega nogometnega pokala je ekipa Kopra kljub zmagi nad Aluminijem ostala brez polfinala. Koprčani povedli z 11-metrovke Dareta Vršiča že na samem začetku tekme, a so gostje izenačili z Jakšićem. Domači se niso pustili in minuto kasneje je Žan Žužek koprčane ponovno privedel v vodstvo. V drugem polčasu je Mihael Klepač ponovno izenačil rezultat na 2-2.…

Preberi več...

Svetovni dan filozofije 2019: Prevrednotimo vrednote

Tokratni svetovni dan filozofije, ki bo potekal 21. novembra 2019 v Kopru, nosi naslov »Prevrednotimo vrednote« in je posvečen filozofiranju z otroki in mladostniki. Potekal bo kot forum oziroma okrogla miza treh filozofov. Pogovor bo usmerjala moderatorka kot odziv treh profesionalnih filozofov na razmišljanja otrok, zajetih v knjigi Kakšno Slovenijo si želim? Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta v sodelovanju s…