Serie A: Za Ligo prvakov še vse odprto

V 34. krogu italijanskega nogometnega prvenstva je vodilni Juventus na gostovanju pri tretje uvrščenem Interjem v soboto zvečer igral neodločeno 1-1. Rezultat sicer ne vpliva na prvenstvo, saj je Juventus že od prejšnjega kroga teoretično že prvak, Inter pa trdno zasidran na 3. mestu.

Povsem še vse odprto je v borbi za 4. mesto, ki še vedno vodi v Ligo prvakov, saj je kar nekaj ekip v razmahu par točk. Primer je Milan, ki je z današnjim porazom proti Torinu padel iz 4. mesta na 7., ki ne vodi niti v Europa league.

V spodnjem delu lestvice je v direktnem spopadu Bologna z rezultatom 3-1 ugnala Empoli in si tako močno olajšala nastope na zadnjih tekmah, saj prav 18. uvrščeni Empoli (prav 18. mesto še vodi v Serie B) zaostaja 8 točk. Videmski Udinese  je v zadnjih minutah zapravil vsaj neodločen izid, saj je na izredno težkem gostovanju v Bergamu pri Atalanti, katera se bori za uvrstitev v Ligo prvakov, v zadnjih minutah prejel dva zadetka in klonil z rezultatom 2-0. Slednja je tako skočila na 4. mesto. Krog se je zaključil s tekmo Fiorentina – Sassuolo 0-1.