Košarka: V Laško po polfinalno vstopnico

V petek košarkarje Sixt Primorske v Laškem čaka druga tekma četrtfinalnega niza Lige Nova KBM. Potem ko so na prvi tekmi na Obali Zlatorog visoko ugnali (98:74), bi si tokrat z novim uspehom izbranci Jurice Golemca že zagotovili pot v polfinale. Obračun v dvorani Tri lilije se bo začel ob 19. uri.

Spomin koprskih tigrov na zadnje gostovanje v Laškem je nekoliko grenak, saj so jih četrtfinalni tekmeci tam v začetku letošnjega leta na tekmi prvega dela državnega prvenstva ugnali z 92:72. Minute je tedaj trener Golemac v zgoščenem ritmu preizkusov razporedil med vse svoje košarkarje, tako da nihče izmed njih na parketu ni preživel več kot dobrih 23 minut.

Na omenjenem obračunu je s 14 točkami, 10 skoki ter tremi podajami v vsega 18 minutah in pol igre blestel Avstralec Matur Marial Maker, ki pa na prvi četrtfinalni tekmi ni igral. 21-letni center je bil sicer najboljši posameznik Zlatoroga v Ligi za obstanek, kjer si je štajerski prvoligaš v zadnjem kolu zagotovil drugo mesto in s tem kot zadnji skočil v končnico.

Prednost v četrtfinalnem nizu so si minuli torek košarkarji Sixt Primorske priigrali po zaslugi odlične obrambe in energije v igri. Že v prvi četrtini so stvari postavili na svoje mesto, ta del igre dobili za 16 točk (31:15), v nadaljevanju pa začeto delo le še suvereno zaključili.