Košarka: Sixt Primorska po naslov prvaka

Košarkarji Sixt Primorske so le še zmago oddaljeni od prvega naslova državnega prvaka. Po dveh tekmah finalnega niza Lige Nova KBM proti Petrol Olimpiji z 2:0. Tretja tekma bo na sporedu ta petek ob 18.45 v koprski Areni Bonifika.

Obe dosedanjih tekmi sta postregli z zanimivima razpletoma. Na prvi tekmi v Kopru sta bili ekipi 30 minut tesno skupaj, nato pa so koprski tigri stopili v ospredje in na koncu zmagali z 79:61. Še bolj napeto je bilo minuli torek v Ljubljani, ko je primorska zasedba dvakrat na obračunu že vodila za 10 točk, v izenačeni končnici pa imela več sreče in zmagala s 76:75.

V primeru nove zmage bi Sixt Primorska postala peta ekipa v zgodovini samostojne Slovenije z naslovom prvaka. Obenem bi zaokrožila izjemno sezono, v kateri je na dosedanjih 66 tekmah zabeležila 59 zmag. Z novo bi se njena uspešnost v tej sezoni izredno približala 90-odstotni uspešnosti.

V tej sezoni izbranci Jurice Golemca niso izgubili niti ene izmed dosedanjih odločilnih tekem. Zmagovalni pohod so začeli s Superpokalom, Pokal Spar osvojili s štirimi prepričljivimi zmagami, končnico Lige ABA 2 zaključili po najkrajši poti petih tekem, tudi v dosedanjem delu izločilnih dvobojev Lige Nova KBM pa po šestih tekmah še ne poznajo poraza.