Košarka: Koprčani gladko premegali Rogaško

Po včerajšnjem težkem gostovanju v Beogradu in peti zmagi v ABA ligi so Tigri imeli danes osvojili novi 2 točki v državnem prvensvtvu. Padla je Rogaška z rezultatom 76:53.

Tekma proti Rogaški, ki je druga na lestvici, se je pričakovano začela rezervirano z naše strani, potem ko je bilo treba ponovno na teren po manj kot 30 urah. Po sedmih minutah igre je bilo le 7:8, nato se je gostom nekoliko odprlo, kar je pomenilo 5 točk njihove prednosti po prvi četrtini. Rezultat 11:16. Tigri so sredi druge četrtine povedli s 24:21, nato sta ekipo izenačeno odigrali do konca polčasa, z rahlo prednostjo 30:33 je na odmor odšla Rogaška.

Nadaljevanje tekme je hitro prineslo novo izenačenje, nato pa sprint Tigrov, ki so na krilih Marka Jagodića-Kuridže preobrnili rezultat. Prednost je do konca tretje četrtine narasla na najvišjo pri 52:39. Prvi 2 minuti zadnje četrtine brez koša za obe ekipi, nato še poskusi Rogaške za priključek, a so Tigri kmalu postavili stvari na svoje mesto. Slabe štiri minute do konca je kapetan Alen Hodžić z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo za 14, ki so ga Tigri do konca le še nadgradili. Jagodić-Kuridža 19, Hodžič 13, Lazić 12 in še 10 skokov.