Euro2020: V Stožicah delitev točk

Slovenska nogometna reprezentanca je na prvi domači tekmi kvalifikacij za Evropsko nogometno prvenstvo 2020 pred 9.872 gledalci gostila ekipo Severne Makedonije s katero sta  se po dokaj živčni tekmi razšli z rezultatom 1-1. V vodstvo so v 34. minuti prešli nogometaši Slovenije, ko je Andraž Šporar z desne strani podal Mihi Zajcu, kateri je  z glavo žogo poslal v mrežo. Do konca polčasa sta obe ekipi imeli še nekaj priložnosti, vendar se rezultat ni spremenil.

Gol za vodstvo Slovenije

Drugače je bilo v drugem polčasu, ko so gostje takoj izenačili z golom Enisa Bardija in rezultat se do konca tekme ni spremenil.

Strelca: 1:0 Zajc 34., 1:1 Bardi 47.

Slovenija: Oblak; Jokić, Mevlja, Aljaž Struna, Stojanović, Krhin, Kurtić, Verbič (83. Črnigoj), Zajc (90. Zahović), Iličić, Šporar (71. Berić).
Selektor: Matjaž Kek.

Severna
Makedonija: Dimitrievski, Alioski (90. Ristevski), Musliu, Velkoski, Bejtulai, Ristovski, Bardi, Nikolov, Elmas, Nestorovski (88. Markoski), Pandev (76. Trajkovski).

Jokić 56.

Tekmo sta si ogledala tudi predsednik države Borut Pahor in predsednik UEFE Aleksander Čeferin