Košarkarji Kopra še brez zmage v Ligi ABA

Košarkarji Kopra Primorske so v sklopu Lige ABA, po dobri predstavi v prvem delu tekme, ponovno ostali praznih rok. V domači Areni Bonifika so bili z rezultatom 55:77 boljši košarkarji Zadra.

V prvi četrtini smo bili priča izjemno izenačenem boju. Gostje iz Dalmacije so tekmo pričeli bolje, saj so po petih minutah igre vodili z rezultatom 9:4. Tigri so s trojko kapetana Luke Vončine, manj kot minuto pred koncem četrtine, prišli do vodstva z rezultatom 17:14; vendar so gostje v manj kot minuti igre postavili delni izid 5:0 in četrtino zaključili z vodstvom dveh točk. Tekma se je nadaljevala z enakomernim bojem obeh ekip. Tigri so uspeli zadržati vodstvo skoraj do konca četrtine, a so ponovno v zaključku stopili v ozadje in nasprotniku dovolili, da ustvari delni izid 8:0. Ekipi sta v garderobo odšli ob rezultatu 29:35.

Gostje so tudi v drugem delu tekme nadaljevali z razpoloženo igro, saj so v prvih petih minutah postavili delni izid 10:4 in vodili že z 12 točkami prednosti. Tigri so v določenih trenutkih dali čutiti, da se bodo vrnili v igro, vendar je bila ključna razlika v skokih v napadu, ki so jih s 15:5 dobili gostujoči košarkarji. Gostje so suvereno zadržali vodstvo do konca tekme, ki se je zaključila z rezultatom 55:77.

V vrstah tigrov je potrebno izpostaviti izjemno predstavo kapetana Luke Vončine, ki je 19 točkam dodal 5 skokov in 5 podaj.