Champions league v roke Liverpoola

V Madridu, na stadionu Wanda Metropilitano, kjer sicer igra domače tekme Atletico Madrid, se je danes odvijala finalna tekma letošnje Lige prvakov. V tem povsem angleškem dvoboju sta si nasproti stala Liverpool in Tottenham. Po 90 minutah je zmaga šla v roke ekipe Liverpoola z rezultatom 2-0.

Tekma je bila praktično odločena že po 25 sekundah, ko je Damir Skomina pokazal na belo točko v kazenskem prostoru Tottenhama. Takrat je Sissoko igra z roko in Mohamed Salah je dve minuti kasneje zadel gol za vodstvo Liverpoola. V nadaljevanju je Tottenham imel pobudo v svojih nogah, vendar je deloval precej nezbrano in ni ogrozil nasprotnikovih vrat. Končni udarec je Liverpool zadal v 87. minuti, ko je za končni 0-2 dosegel Divock Origi.

Tottenham – Liverpool 0:2 (0:1)
2′ – Mohamed Salah (11-m)